2. Förfarande
Förfarande
Titel: Friskvårdsbidragsadministration
Beskrivning: Region Örebro län bjuder in anbudsgivare till upphandling avseende Friskvårdsbidragsadministration. Mål och syfte med upphandlingen är att få en leverantör som erbjuder en helhetslösning för administration av friskvårdsbidrag (hädanefter kallad "Tjänsten"). Genom upphandlingen eftersträvas att Tjänsten: - Är en intuitiv, användarvänlig och ändamålsenlig tjänst som ger en effektiv och positiv användarupplevelse. - Underlättar hanteringen av friskvårdsbidrag genom digitala och automatiserade processer. - Säkerställer ett rättssäkert och likvärdigt erbjudande av friskvårdsbidrag för samtliga medarbetare. - Ger arbetsgivaren god överblick och kontroll över nyttjandet av bidraget via tydlig rapportering och statistik. - Minskar den administrativa belastningen och frigör tid för kärnverksamheten.
Intern identifierare: 24RS9580
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75112000 Administration inom företagsverksamhet
Ytterligare klassificering (cpv): 48517000 IT-programvara, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000