595628-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Fastighetsskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel av tekniska fastighetsinstallationer LLP
Referensnummer: 21/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Skötsel, planerat och felavhjälpande underhåll samt anskaffning av material för länsstyrelsens ledningsplatser samt för
MSB:s kontor i Karlstad, Solna och Kristinehamn.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44230000 Byggnadssnickerier, 45251140 Anläggningsarbeten för värmekraftverk, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen