Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MKB service för kylmaskiner 2021
Referensnummer: 2021MKB-1230
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar service, installation, reparationer och skrotningar med tillhörande kontroll och rapportplikt av kylmaskiner.
Teknisk och yrkesmässig kapacitet
Anbudsgivare ska uppfylla följande kvalificeringskriterier på teknisk och yrkesmässig kapacitet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen