Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemtjänst
Referensnummer: SN/2023:37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98514000 Hemtjänst
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in er att lämna anbud vad gäller tillhandahållande av hemtjänst. Upphandlingen är uppdelad i 2 anbudsområden - anbudsområde 1 (geografiskt område 1) och anbudsområde 2 (geografiskt område 2).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hemtjänst - geografiskt område 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hemtjänst - geografiskt område 2
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85141200 Sjukskötersketjänster