595646-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Tolktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teckentolk 2021
Referensnummer: C2021/741
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar teckentolktjänster för Karlstads universitet. Tolktjänsten omfattar normalt två samtidiga tolkar och det idag beräknade behovet är cirka
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Teckentolktjänster, ca 25 timmar per vecka