Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dagligverksamhet enligt LSS i lantlig miljö
Referensnummer: UH-2018-425
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Dagligverksamhet enligt LSS i Lantlig Miljö Daglig verksamhet för personer i yrkesverksam ålder som saknar förvärvsarbete och inte utbildar sig. Personerna ingår i personkrets 1 och 2 enligt 9 § 10 LSS och har ett myndighetsbeslut om daglig verksamhet. Verksamheten ska kunna anpassas till den enskildes individuella behov och tillförsäkra goda levnadsvillkor. Den enskilde ska erbjudas stimulans, utveckling, meningsfullhet och gemenskap efter önskemål. . Leverantörens verksamhet ska ligga inom en radie på max 3 mil från Skellefteå Stadshus för att brukaren ska kunna åka med kollektivtrafik.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen