595718-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transport av slam – Slamtömning Ydre kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSlamtömning Ydre kommun
BeskrivningYdre kommun avser att upphandla slamtömning för enskilda och kommunala anläggningar inom Ydre kommun samt div kringtjänster som t.ex. filmning av avlopp, sugning av rännstensbrunnar, viss spolning mm.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513700 Transport av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103709:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90513600 Avlägsnande av slam, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Optioner
Beskrivning av alternativen4 st om 1 år vardera (1år + 1 år + 1 år + 1 år )