595729-2021 - ResultatSverige-Ludvika: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Projektledare/Byggledare inom Gata och Va, Säters kommun
Referensnummer: GNU 2021/130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för Projektledare/Byggledare inom Gata och Va´s verksamhetsområde i Säters kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen