2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsnära insamling av trädgårdsavfall
Beskrivning: Uppdraget omfattar fastighetsnära insamling av trädgårdsavfall och transport till avlämningsplats. Insamling av trädgårdsavfall inom medlemskommunerna Kalmar, Mörbylånga, Nybro, Oskarshamn och Torsås kommun.
Intern identifierare: 25KLSO77
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000