595786-2021 - ÄndringSverige-Umeå: Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verkstadstjänster Lycksele
Referensnummer: 21236
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser service, underhåll och reparation av Lycksele kommuns fordon, och maskinpark inom området Gatu/Park. I uppdraget ingår även mindre smidesarbeten och nytillverkning av enklare konstruktioner bl a för utsmyckning. Avtalet omfattar även reservdelar till de fordons/maskintyper som köparen är i behov av inom respektive område.
Syftet med denna upphandling är att konkurrensutsätta den verksamhet bedrivs i kommunens verkstadslokal belägen på Sandåsvägen 2.
Upphandlingen är uppdelad i fyra områden och anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på en eller flera områden.