595840-2022 - ÄndringSverige-Huddinge: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel
Referensnummer: UH-2022-154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge kommun bjuder härmed in anbudsgivare att lämna anbud inom rubricerad upphandling.
Beställaren avser upphandla Ramavtal för livsmedel. Avtalet kommer främst att nyttjas av storkök inom äldreomsorg, förskola, grundskola och gymnasium men kan även användas av andra verksamheter inom Huddinge kommun. Uppdraget består av att leverera livsmedel av god kvalitet inom avtalad tid och till rätt pris till avropande enheter inom Huddinge kommun. Huddinge kommun söker en leverantör med bra marknadskännedom som tillsammans med Huddinge kommun arbetar för en god affärsrelation som präglas av hög servicegrad och ett gott samarbete mellan parterna.