595961-2022 - ÄndringSverige-Borås: Kemiska produkter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier för laboratorieverksamhet
Referensnummer: 22/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
RISE avser upphandla ramavtal för laboratoriekemikalier och biologiska produkter som är förekommande i en laboratorie- och forskningsmiljö.
Upphandlingen är indelad i nedanstående två produktområden.
• Laboratoriekemikalier
• Biologiska produkter