See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service level agreement och inköp av robotdammsugare
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose Skellefteå kommuns behov av robotdammsugare för professionellt bruk. Leverantören ska garantera drift under avtalstiden. Syftet är även att underlätta för att medarbetarna ska få en bra arbetsmiljö och att matcha rätt maskin med rätt verksamhet och användningsområde enligt bilaga Case och kravställning. Målet med upphandlingen är att upprätta ett ramavtal som följer marknadens snabba utveckling samt tillgodoser Skellefteå kommuns behov av automatiserad städning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72590000 Professionella datorrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97131:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39713400 Golvvårdsmaskiner, 39700000 Hushållsapparater
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Parterna äger rätt att aktualisera förändringar i avtalet. Eventuella ändringar av och tillägg till detta avtal ska vara skriftliga och undertecknade av behöriga personer från båda parter.