Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsskrivare
Referensnummer: 20/120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av kostnadseffektiva utskriftslösningar samt service och support.
Kommunen har ett "Utskrift som tjänst-koncept" som förutsätter ett nära samarbete mellan leverantören och kommunens IT-avdelning.
Sortimentet ska uppfylla kommunens behov avseende funktioner samt kompatibilitet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232130 Färgskrivare, 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner, 51620000 Installation av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen