Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetstelefoner
Referensnummer: D.nr: 2017/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51300000 Installation av kommunikationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Förlängning av befintligt avtal av trygghetslarm för ordinärt boende.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32550000 Telefonutrustning, 32552120 Hjälptelefoner, 35121700 Larmsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Trygghetslarm för ordinärt boende.