Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av analystjänster rörande grundämnen, metaller och mineraler i biologiska prover från djur.
Referensnummer: 2022/591
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Analys av organ och biologiska provtyper med avseende på grundämnen, metaller och mineraler. Det rör sig om urin, helblod, serum och organprover (lever, njure, muskel och biopsier).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
SVA söker en (1) leverantör för analyser rörande grundämnen, metaller och mineraler i biologiska prover från djur.