2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektledare digitalisering - Program ERTMS
Beskrivning: Behov avser projektledning av aktiviteter med avsikt att dokumentera digitalt informationsbehov av informations-gränssnitt inom ett ERTMS-införande. Rollen innefattar även projektledning av flertalet aktiviteter inom funktion Digitalisering i syfte att främja digitala arbets- och informationsflöden.
Intern identifierare: KOM-415528
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Projektledare digitalisering - Program ERTMS