596243-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Permanenta informationsskyltar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiska skyltar för trafikinformation
Referensnummer: 9307/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31523200 Permanenta informationsskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafikkontoret i Göteborgs Stad (TK) har för avsikt att upphandla ett ramavtal avseende utrustning för dynamiska skyltar för trafikinformation, bl.a. för information om broöppning vid Hisingsbron, samt associerade tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 34928472 Skyltar, 34992100 Upplysta trafikskyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen