596278-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Skolböcker
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inrättande av Dynamiskt inköpssystem för lärresurser
Referensnummer: 2020-00112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22111000 Skolböcker
II.1.4.
Kort beskrivning
En upphandling från Göteborgsregionen för analoga och digitala lärresurser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22110000 Tryckta böcker, 48931000 Programvara för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen