596360-2019 - ÄndringSverige-Laholm: Renoveringsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renovering av flerbostadshus
Referensnummer: 19/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453100 Renoveringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
3 fastigheter med totalt 157 lägenheter i kvarteret Altona i Laholm ska ROT renoveras.
Några av åtgärderna i entreprenaden är stambyte inkl badrum och kök i 2 fastigheter samt byte av värmesystem. Även fasader och utemiljö ska ses över.