Kommunikation Upphandlingsdokumenten finns tillgängliga för obegränsad, fullständig och direkt tillgång kostnadsfritt på: www.ap1.se
Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av sjukvårdsförsäkring för anställda hos Första AP-fonden.
Referensnummer: VS 2017/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66512200 Sjukförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Första AP-Fonden avser att upphandla obligatorisk sjukvårdsförsäkring för sin fast anställda personal. Inlämnat anbud skall avse försäkring med giltighet i Sverige.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Första AP-fonden avser att upphandla obligatorisk sjukvårdsförsäkring för sin fast anställda personal. Inlämnat anbud skall avse försäkring med giltighet i Sverige. Vg se Anbudsinbjudan och bilagor på Första AP-fondens hemsida.