2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lastmaskin till Gnesta kommun
Beskrivning: Gnesta kommun upphandlar en lastmaskin till renhållningen i Gnesta kommun. Arbetsmomenten och behoven varierar och lastmaskinen ska vara mångsidig gällande hantering av krossmaterial/ materialhantering, återvinning/ avfallshantering, gräva, förflytta och lasta. Lastmaskinen kommer även nyttjas för sopning och plogning av vägar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117037:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144710 Hjullastare, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 43261100 Lastmaskiner