596486-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tyngre motorfordon – Materialhanterare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaterialhanterare
BeskrivningUpphandlingen avser inköp och leverans av en ny materialhanterare till Östra Göinge Renhållningsbolag AB (Ögrab) avfallsanläggning i Kattarp, Broby. Upphandlande myndighet, Östra Göinge Renhållnings AB, avser teckna kontrakt för engångsbeställning.
Intern identifierare2024-003
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 42418900 Last- eller hanteringsmaskiner, 43261100 Lastmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMaterialhanterare