2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renovering gamla simhallen
Beskrivning: Ombyggnation av gamla simhallen till en annan verksamhetsinriktning - från simhall till en multisportarena utan inslag av simverksamhet. Entreprenaden ska utföras som en utförandeentreprenad med inslag av totalenentreprenad.
Intern identifierare: TEN 2021/651
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Gamla simhallen