Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rörarbeten
Referensnummer: 202117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45231110 Rörläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser rörarbeten i Bostads AB Mimers fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231111 Upptagning och omläggning av rörledningar, 45231112 Installation av rörsystem, 45231113 Omläggning av rörledningar, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen