2. Förfarande
Förfarande
Titel: Webbaserad upplysningsdatabastjänst
Beskrivning: Webbaserad upplysningsdatabastjänst som ska tillhandahålla uppgifter om personer, företag, fastigheter och fordon i Sverige, från offentliga källor så som Skatteverket, Transportstyrelsen, Bolagsverket och liknade. Avtal kommer att tecknas med en leverantör.
Intern identifierare: ÅM2024-2192
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72300000 Datatjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72320000 Databastjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsdokumenten