596672-2020 - ResultatSverige-Trollhättan: Programvara för dokumenthantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-arkiv
Referensnummer: HV 2019/293
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48311000 Programvara för dokumenthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för e-arkiv.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen genomförs av Högskolan Väst men ytterligare 11 lärosäten deltar och kommer ha möjlighet att göra avrop från ramavtalet.