596688-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av nytt ärendehanteringssystem för överförmyndarverksamheten
Referensnummer: 0165/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett webbaserat system för ärendehantering på Överförmyndarverksamheten inklusive integrationer.
Utöver nyttjanderätten till Systemet omfattar kontraktet i upphandlingen ett helhetsansvar för att anpassa, leverera och implementera Systemet i projektform. Vidare innefattar upphandlingen även ett helhetsåtagande avseende förvaltningstjänst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48219300 Programvara för administration, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48510000 Programvara för kommunikation, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen