596737-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sakkunniga inom fastighetsvärdering
Referensnummer: LM2022/052437
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av rangordnade ramavtal avseende sakkunniga inom fastighetsvärdering. Upphandlingen innefattar 2st kompetensområden och 9st geografiska områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 35 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för endast en del
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 18
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1-Lantbruk
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70300000 Diverse fastighetsmäkleri på arvodes- eller kontraktsbasis
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av rangordnade ramavtal avseende sakkunniga inom fastighetsvärdering
Del nr: 2-Lantbruk
Upphandling av rangordnade ramavtal avseende sakkunniga inom fastighetsvärdering.
Sakkunniga inom fastighetsvärdering.
Del nr: 3-Lantbruk
Del nr: 4-Lantbruk
Del nr: 5-Lantbruk
Del nr: 6-Lantbruk
Del nr: 7-Lantbruk
Del nr: 8-Lantbruk
Del nr: 9-Lantbruk
Del nr: 1-Övriga
Del nr: 2-Övriga
Del nr: 3-Övriga
Del nr: 4-Övriga
Del nr: 5-Övriga
Del nr: 6-Övriga
Del nr: 7-Övriga
Del nr: 8-Övriga
Del nr: 9-Övriga