596747-2025 - Resultat
Sverige – Trycksaker och tillhörande produkter – Trycksaker
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trycksaker
Beskrivning: Välkomna att lämna anbud i upphandling av Trycksaker! Beställarna som är sju dalakommuner och ca 13 kommunala bolag/förbund har behov av Trycksaker som bland annat visitkort, korrespondenskort/block, flygblad, foldrar, häften, broschyrer, affischer, kuvert, konferensblock och konferensmappar m.m. Inklusive efterbehandling såsom häftning, hålslagning, falsning/bigning, limbindning och laminering. Även tjänster såsom utskick och sortering ingår. Upphandlingen är uppdelad i fyra geografiska områden, se upphandlingsföreskrifter/avtalsvillkor för mer information. Vi hoppas att ni finner upphandlingen intressant och ser fram emot tidig dialog med er.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Grupp 1 - Falun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94156:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22458000 Måttbeställda trycksaker, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 22900000 Diverse trycksaker
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 24 månader
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Grupp 2 - Borlänge, Gagnef, Säter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94156:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Grupp 3 - Ludvika
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94156:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Grupp 4 - Avesta, Hedemora
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94156:Lot:4