59676-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av Bambergkaka
Referensnummer: 0292/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omhändertagande av Bambergkaka (restprodukt härrörande från avfallsförbränning) innefattande hämtning, transport och behandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 120 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen