Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Datorer och Datortillbehör 2021
Referensnummer: UH-2021-145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling avseende Datorer och Datortillbehör. Upphandlingen består av två ramavtalsområden: ramavtalsområde 1 Datorer och ramavtalsområde 2 Datortillbehör. För mer information se bifogade dokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Datorer och Datortillbehör 2021 Ramavtalsområde 1 Datorer
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30200000 Datorer och datamateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalsupphandling avseende Datorer och Datortillbehör. Ramavtalsområde 1 avser Datorer. För mer information se bifogade dokument.
Datorer och Datortillbehör 2021 Ramavtalsområde 2 Datortillbehör
Del nr: 2
Ramavtalsupphandling avseende Datorer och Datortillbehör. Ramavtalsområde 2 avser Datortillbehör. För mer information se bifogade dokument.