Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Aktivt kol för lakvattenrening
Referensnummer: 0137/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24954100 Nytt aktivt kol
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktivt kol för lakvattenrening på Renovas deponier Fläskebo respektive Tagene.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09111100 Kol, 24954000 Aktivt kol, 24954100 Nytt aktivt kol
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen