596834-2020 - ResultatSverige-Sundsvall: Trottoarsten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Natursten
Referensnummer: UH-2020-117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44113130 Trottoarsten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser natursten såsom kantsten, gatsten, hällar och murar för mark- och anläggningsarbeten.
Sundsvalls kommun avser teckna rangordnat ramavtal med upp till 3 leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44113130 Trottoarsten, 44113140 Gatsten, 44113200 Sten för anläggning av trottoarer, 44900000 Sten för byggnation, kalksten, gips och skiffer, 44912400 Kantsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen