596841-2019 - ResultatSverige-HÄRNÖSAND: Madrasser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Madrasser
Referensnummer: 19RS2100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39143112 Madrasser
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland efterfrågar ett ramavtal för avrop av behandlande madrasser för Förskrivning i egna hem samt för Specialistvårdens verksamhet.
Upphandlingen är uppdelad i 9 olika områden med olika utföranden av madrasser för sårkategori 1-4 i skum och/eller med luft.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar ett ramavtal för köp av behandlande Madrasser till Hjälpmedel Västernorrland samt specialistvården enligt beskrivning i Kravspecifikation och pris och Mall ramavtal för Madrasser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen