596842-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Vellinge: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster till Vellinge kommun
Referensnummer: UH-2022-149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling (”Upphandlingen”) ska leda till ett ramavtal som tecknas med tre
(3) leverantörer (”Leverantör”) avseende fullservicebyrå inom kommunikationstjänster inom flera tjänstekategorier
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen