See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Terminalglasögon och arbetsglasögon
Beskrivning: Ramavtalet omfattar synergonomiskt anpassade terminalglasögon, arbetsglasögon, bildskärmsglasögon samt skyddsglasögon inklusive tillhörande tjänster såsom synundersökning och utprovning. Leverantören ska ha ett brett sortiment av bågar och glas som tillgodoser behovet av glasögon i tjänsten.
Intern identifierare: KS-2025/00245
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000