See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fotograftjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser fotograftjänster och är uppdelad i olika uppdragsområden vilka finns beskrivna i upphandlingsdokumentet. Upphandlingen avser uppdrag främst i Uppsala och på Gotland.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79961000 Fototjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Marknadsföring i Uppsala
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131589:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Museala föremål och levande växter i Uppsala
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131589:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Nyheter, reportage samt dokumentation i Uppsala
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131589:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Varumärkesbilder i Uppsala
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131589:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Marknadsföring i Visby
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131589:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Museala föremål och levande växter i Visby
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131589:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Nyheter, reportage samt dokumentation i Visby
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131589:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Varumärkesbilder i Visby
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131589:Lot:8