Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laddningsbara korttjänster 2020
Referensnummer: RG 2020/192
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30163000 Betalkort
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för laddningsbara korttjänster för statliga myndigheter och affärsverk. Avsikten är att upphandla laddningsbara kort för förbättring och effektivisering gällande myndigheters utbetalningar till vissa identifierade användargrupper.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen