596965-2020 - ResultatSverige-Kalmar: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diagnostikprodukter med tillbehör 2019
Referensnummer: 2019-084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Diagnostikprodukter med tillbehör såsom stetoskop, blodtrycksmätare, termometrar etc. för hela region Kalmar län
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33124100 Diagnostisk utrustning, 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen