596999-2020 - ResultatSverige-Kristianstad: Utrustning till utomhusidrott
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsmateriel och idrottsredskap
Referensnummer: KS 2020/914
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37410000 Utrustning till utomhusidrott
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av idrottsmateriel och idrottsredskap till gymnastiksalar, idrottsplatser, idrottshallar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37415000 Friidrottsutrustning, 37420000 Gymnastikutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2