See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elenergi
Beskrivning: Upphandlingen avser inköp och användning av el inkl. följande delar: - Framtagande av elhandelsstrategi - Diskretionär förvaltning - Balansansvar - Fysisk elleverans - Inköp av Bra miljövalel och/eller ursprungsgarantier - Köp av beställarens överskottsproduktion av el - Rådgivning i frågor kring elhandeln och beställarens elanvändning i syfte att minska kostnader - Tecknande och hantering av PPA (option) - Flexibilitets-/stödtjänster (option)
Intern identifierare: KS 2024/0349
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi, 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mallar 2021 Valbar text