2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal flytt- & slutstäd
Beskrivning: Ramavtalet avser städtjänster vid slutstäd och flyttstäd inom lägenheter, skolor, äldreboenden, lokaler och verksamheter (inkl. sporthallar, storkök, industrifastighet m.m.). Utöver dessa kan även bod- och etableringsstäd förekomma.
Intern identifierare: 25/22
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000