Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel och underhållsentreprenad för offentlig belysning i Staffanstorps kommun
Referensnummer: UH-2023-43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser skötsel och underhåll av kommunens offentliga belysning. Det är huvudsak gatu- och parkbelysning samt stolpbelysning men även effektbelysning av olika slag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus, 50232100 Underhåll av gatubelysning, 50232110 Färdigställande av offentliga belysningsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen