597088-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse stödtjänster vid sjötransport – Utläggning av grovsprängsten till torsk- och hummerrev
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtläggning av grovsprängsten till torsk- och hummerrev
BeskrivningUppdraget omfattar sprängsten enligt kravspecifikation, transport av sprängsten från upplag till pråm/båt samt utplacering av sprängsten enligt de koordinater som framgår av anbudet. I projektet finns total 4 000 000 sek avsatt för uppdraget. Ytterligare information framgår av förfrågningsunderlaget.
Intern identifierareKA 2024/000850
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63726000 Diverse stödtjänster vid sjötransport
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60651400 Tjänster avseende lastfartyg för tunga transporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelObligatoriska krav