597107-2021 - ResultatSverige-Örebro: Apparatur för endoskopi och endokirurgi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Endoskopisystem
Referensnummer: MT 2021-0047 / 21RS537
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 4 st endoskopisystem med tillhörande utrustningar, för leverans till Hälso- och sjukvården, Region Örebro län.
Upphandlingen omfattar även option på ytterligare endoskopisystem, för leverans till Hälso- och sjukvården, Region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen