59714-2026 - Resultat
Sverige – Kollektivtrafik på väg – Upphandling av busstrafik E46 Innerstaden och Lidingö
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av busstrafik E46 Innerstaden och Lidingö
BeskrivningUppdraget innefattar att bedriva busstrafik samt ansvara för tjänster (t.ex. informationsförsörjning, fordonsanskaffning, drift- och underhåll av depå, intäktssäkring och kundnära service) kopplade tilltrafikleveransen i aktuellt avtalsområde.
Intern identifierareTN 2023-0209
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbud Steg 2
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudets undertecknade
Beskrivningse UD
Intern identifierare1496884-1