2. Förfarande
Förfarande
Titel: Varor och tjänster för datacenter
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal med en (1) leverantör och omfattar varor och tjänster relaterat till datacenter, så som servrar, lagring, produktnära tillbehör, samt produktnära tjänster.
Intern identifierare: SU FV-0663-25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 30230000 Datorrelaterad utrustning, 32580000 Datautrustning, 32584000 Datalagringsmedia, 51611000 Installation av datorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Varor och tjänster för datacenter