Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil betaltjänst för parkering
Referensnummer: 23/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborgshem AB inbjuder härmed intresserade marknadsaktörer att lämna anbud på denna upphandling vilken omfattar ett system för betalning av parkering via mobiltelefon. Tjänsten ska vara kostnadsneutral gentemot slutanvändaren, som ska kunna välja att betala endast för den tid som parkeringen avser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen