597205-2019 - ÄndringSverige-Hägersten: Tillbehör för endodonti
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Endodontimaterial
Referensnummer: FTV1908-0340
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33134000 Tillbehör för endodonti
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvåren, Region Stockholm, har behov av Endodontimaterial i form av förbrukningsartiklar till sina system, Reciprok och Medsols rotation, men även andra endodonti förbrukningsartiklar som tillkommit från ramavtalet Dental förbrukning.